עיצוב קרמיקה: הצטרפתם כבר לטרנד?

עיצוב קרמיקה הפך לאחרונה לטרנד מטורף של עיצובים. אם בעבר היה ניתן לראות בכל בית מרצפות פשוטות שאותם היינו מזהים כ"בלטות", קרי משבצות ריבועיות שבלוניות בצבע בז' עם נקודות שחורות, בהירות או חומות ושחורות הרי שכיום הריצוף הפך לתחום עיצוב אדיר אשר העיצוב הפך להיות חלק בלתי נפרד. בעבר אם היית רוצה לעצב בית, בדרך כלל היית תעלם כליל מהריצוף ובוחר שטיח יפה, סלון יפה ואביזרי עיצוב נלווים, הרי שהיום קודם כל בוחרים את סוג הרצפה שבוחרים, מה הגודל הרצוי, מה הצבע הרצוי ואף איזה מרקם אתם בוחרים.

קרמיקת דמוי עץ

עיצוב קרמיקה. אל תישארו מחוץ לטרנד
עיצוב קרמיקה. אל תישארו מחוץ לטרנד

ניתן לומר בברור שהמילה האחרונה בתחום עיצוב קרמיקה היא הדפסת מראה דמוי עץ על הקרמיקה, כך שברגע שמרצפים את הרצפה בקרמיקה מי שנכנס למקום חושב שהרצפה מרוצפת בעץ במקום בקרמיקה. למעשה, ככל שתעלו במחיר הקרמיקה דמוית עץ תקבלו תוצאה יותר ויותר אמינה, עד שתראו אנשים נוגעים ברצפה על מנת להיות בטוחים שמה שאתם אומרים נכון ושאכן רצפת בקרמיקה ולא בעץ אמתי. היתרון ברור. מי מכם שאוהב את המראה של העץ יכול בהחלט ליהנות מקרמיקה יפיפייה ועמידה, לעומת העץ שנחשב לחלש מאוד, נשרט בקלות ועשוי להתנפח ולהתקלקל עם הזמן.

קרמיקה דמוי שיש

ישנו סוג נוסף של ריצוף שאנשים אוהבים מאוד, והוא מראה של שיש. שיש נחשב לבעל מראה מרשים במיוחד, יש לו לעצמה ועומק מיוחדים, אך לשיש חסרונות רבים, כגון התחזוקה שלו, העמידות שלו וכדומה. כמו כן, שיש עולה הרבה מאוד כסף, ולא לכולם יש את האפשרות לרכוש ריצוף לרצפה בעלויות כל כך גבוהות כמו שיש. לכן חברות הקרמיקה מדפיסות קרמיקה במראה של שיש, כך שמי שאינו מבין באמת בשיש לא ידע שלא מדובר בשיש ואף ישאל אתכם אודות הריצוף שלכם.

עיצוב קרמיקה מאוירת

אם אתם אוהבים סגנון עתיק, הרי שבתחיל המאה העשרים הריצוף היה מאויר בצבעים וצורות מיוחדים, ססגוניים במיוחד. למעשה אופנה זאת נעלמה לתקופה ארוכה ורק עכשיו חוזרת בצורה משמעותית לבלוט בבתים כפריים ואותנטיים. בחירת קרמיקה זאת מלאכת מחשבת, תעשו אותה בהנאה, ותתכננו נכון!