שירותי ענן – האם נחוץ?

השאלה האם שירותי ענן נחוצים לכם תלויה במידה רבה במאפייני השימוש שלכם במחשוב ובצרכי העסק.

לשירותי ענן יש יתרונות רבים. באמצעות ענן ניתן להקים שרתים ללא הוצאה כספית גבוהה, המאפשרים התאמה אישית לצרכי הלקוח, גיבוי נתונים אוטומטי, שיתוף קבצים, זמינות מידע, אבטחה מתקדמת ושטח אחסון גדול לכל לקוח. אם כן, מדוע לא כדאי שכל העסקים והאנשים הפרטיים ירכשו שירותי ענן? מכיוון שיש גם חסרונות.

מהם החסרונות של שירותי ענן?

לשימוש בשירותי ענן יש גם חסרונות ונזכיר כאן חלק מהם. השימוש בשירותי ענן תלויים במידה רבה במהירות האינטרנט ולא בכל מקום יש קווים מהירים וחזקים. הקמה או שדרוג של קווים אלו נחשבים ליקרים. גם יציבות האינטרנט אינה קבועה ולכן יכולים להיות תקלות במהלך השימוש. כמו כן, למרות שהמידע השמור בענן נחשב למאובטח הוא עדיין חשוף למתקפות סייבר מצד גורמים שונים וכבר קרו מקרים בהם נפרצו שרתים של עסקים.

חסרונות אלו ואחרים גורמים לכך שנשאלת השאלה האם שירותי ענן נחוצים או מיותרים, והתשובה כמו תמיד תלויה בצורך הלקוח ובמאפייניו. כאשר מתאימים את שירות הענן למאפייני העסק מקבלים פתרון יעיל ומתקדם המאפשר ייעול של תהליכי עבודה.

אם בחרתם בשירותי ענן, ודאו כי אתם יודעים מי החברה המנהלת את הענן ומה מידת המחויבות שלה לאבטחת הנתונים שלכם. כמו כן, שמרו את קוד האבטחה המוצפן הניתן לכם במועד הזמנת השירות, כדי שרק לכם ולמורשים מטעמכם תהיה גישה לנתונים.

לשירותי ענן יש יתרונות רבים והם בעיקר מאפשרים ייעול של אופן העבודה השוטף בצורה נוחה ומהירה, אך חשוב להזמין אותם רק מחברה מקצועית ואמינה, השמה דגש על אבטחת מידע ומספקת מערכות משוכללות וידידותיות למשתמש.