ריהוט לבית

נכנסתם לבית חדש, בין אם בשכירות או בין אם רכשתם אותו. אתם בוהים בחללים הריקים ותוהים? כיצד מחפשים ריהוט לבית?
ריהוט של בית לרוב מביע, בין אם במודע או שלא, את אופיים של בני הבית. ריהוט מעץ לרוב יעיד על בני בית חמים, שאוהבים לארח ודלת ביתם תמיד פתוחה. ריהוט מזכוכית יכול להעיד על בני בית קרייריסטים. ישנו ריהוט כפרי וריהוט מודרני. ריהוט צבעוני וריהוט רגוע.

כיום ניתן למצוא חנויות ריהוט מרובות, חלקן רשתות ענק המגיעות מחו"ל, וחלקן ישראליות. אם קיימת התלבטות כיצד לרהט את הבית, ואין לכם כלל רעיונות, מומלץ ללכת לסייר בחנויות הרהיטים הגדולות, המציעות בחלקן דוגמאות לחדרים, מטבחים או חדרי אמבטיה, על מנת שהלקוח יוכל לקבל הרעיון הכללי של כל פריט ריהוט. כך, יתאפשר ללקוח לגבש דעה מסויימת על כיצד מעוניין שביתו יראה.

בשלב הבא, שהוא שלב רכישת הרהיטים, ניתן לרכוש את כל הרהיטים בחנות אחת, או לפזר הקנייה במספר חנויות, כשמכל אחת מלקטים פריט ריהוט כזה או אחר, שביחד- יסתדרו לעיצוב הבית בו אתם מעוניינים.

חשוב להקפיד שהריהוט יתאים למבנה הבית, לגודל החדר ולבצע הקירות. כך, למשל, ספה פינתית בצבע ירוק זית יכולה ללכת נפלא עם סלון מוארך שצבע קירותיו הינו אופווייט. אך ספה וויקטוריאנית ענקית, ככל הנראה לא תתאים במיוחד לסלון מסוג זה.

דבר נוסף עליו

יש להחליט טרם הולכים להצטייד בריהוט, הינו סכום ההשקעה המקסימלי. כך תדעו אם יש לכם מה לחפש בחנות ריהוט המייבאת המוצרים שלה מאיטליה, כאשר המחירים בהתאם, או שמה עדיף לבצע מרבית הרכישה ההתחלתית ברשת השבדית הנודעת. אל תשכחו שבכניסה לבית, אינכם חייבים להצטייד ישר בכל הריהוט. במידה והתקציב מוגבל, וודאו כי קודם אתם מצטיידים בריהוט החשוב, כמו מיטה, שולחן אוכל, כסאות וספה. ריהוט נוסף כמו ויטרינה למשל, או ספרייה נוספת, יכולים להמתין מספר חודשים.
כמו כן, אף פעם אי אפשר לדעת איזה קרוב משפחה או חבר קרוב יחליט לשנות הריהוט בביתו, כך שתוכלו להנות מהריהוט הישן שהחליט להעביר הלאה…