וילונות

עיצוב הבית, הולך ותופס מקום של חשיבות בשיח ובתרבות היום-יומית שלנו. כולנו יודעים ומרגישים, כמה בית מעוצב ונאה גורם לתחושה טובה של שייכות ורוגע. אחד האלמנטים העיצוביים המרכזיים הוא הווילונות. הווילונות מוגדרים כלבוש של הבית. הלבשת הבית בווילונות היא אלמנט מרכזי המשפיע על האווירה והסגנון.
באופן פונקציונאלי , תפקידם המרכזי של הווילונות הוא ההצללה. כלומר, כיסוי חלונות שקופים, בכדי למנוע כניסת אור ושמש וכדי ליצור חיץ בין החוץ לפנים. מבחינה עיצובית, מהווה הווילון הרבה יותר מאלמנט הצללה והוא משפיע מאוד על המראה הכללי של החלל.

ישנם סוגים שונים של וילונות הנבדלים זה מזה בכמה פרמטרים:

•    החומר ממנו עשוי הווילון – קיימים היום סוגים שונים של וילונות: ניילון, פלסטיק, בדים מסוגים ומרקמים שונים, ישנם גם וילונות חרוזים מחומרים שונים כמו עץ וזכוכית.
כל אחד מהחומרים יוצר אפקט ויזואלי שונה ומשנה את המראה של החלל. ככל שהחומר יותר אטום ונוקשה, כך התחושה שנוצרת בחדר היא יותר רשמית וקרה.
•    סוגי הפתיחה- ישנם וילונות הנפתחים כלפי מעלה- וילונות גלילה או וילונות הרמה וישנם וילונות המוסטים הצידה. וילונות המוסטים הצידה הם לרוב יותר פשוטים ומעניקים תחושה של ביתיות.
•    מנגנון ההפעלה- ישנם וילונות מורכבים וכבדים הדורשים מנגנון הפעלה מכני או חשמלי שמאפשר פתיחה וסגירה שלהם בקלות. לרוב מדובר בווילונות מסוגננים ומורכבים במיוחד.

ישנם וילונות פשוטים הנתלים על מוט פשוט ואינם דורשים הפעלה מיוחדת

כאשר רוצים לבחור וילון, חשוב לחשוב על המראה שרוצים ליצור בחדר. אם רוצים ליצור אווירה רשמית , יש לבחור בווילון כבד וכהה, אם המטרה היא ליצור אווירה רומנטית יש לבחור בווילון פשוט מבד תחרה עדין ובצבעים בהירים. לאווירה ביתית נשתמש בווילון מתנפנף מבד קליל ובצבעים חמים.
כאשר רוצים לבחור וילון לבית, חשוב לחשוב על מכלול הפרטים המרכיבים את עיצוב הבית. כך שהווילונות ישלימו את העיצוב ויצרו בחלל מראה הרמוני ואסתטי. חשוב שהווילון עצמו יתאים לא רק למראה, אלא גם לחלון. הווילון צריך להתלבש על החלון ממש כמו שבגד מתלבש על הגוף. באופן מדויק. וילון ארוך מידי או קצר מידי יעניק לחלון מראה
מגוחך ומסורבל ויפגעו במראה הכללי בחירת וילונות נכונה, משדרגת את כל המראה של החלל ויוצרת את האווירה אותה אנו מעוניינים להעניק לבית או החדר.

לפרטים נוספים בקרו באתר:  www.fafa.co.il